Nostalgiset sisustuslamput eivät varjostinta kaipaa. Lamppujen filamenttilankojen ja lämpimästi sävytetyn kuvun ansiosta lampusta tulee pehmeä, tunnelmallinen valo.
Saatavana sekä perinteisillä hehkulangoilla että led-tekniikalla varustettuna. E27-kantaisia lamppuja on useita malleja: vakiokupulamput, ns. Edison-kupulamput ja suuret pallokupulamput. Sarjassa on myös E14-kantainen kynttiläkupulamppu ja led-malleissa E14-kantainen pienikupuinen lamppu.
Airam led Antique
Tunnelmallinen hiililankalamppu led-versiona. Hehkulampun kaunis lämmin keltainen valo ja näkyvät filamentit – yli 90% energiansäästöllä tavalliseen hehkulamppumalliin verrattuna. Kattava mallisto eri kuvuilla. Lamppuja ei voi himmentää.
Led-mallin edut:
Pidempi 10 000 h elinikä.
Energiatehokkaampi.
Ei hukkalämpöä, ei kuumene.
Ympärisäteilevä.
Pehmeä ja lämmin valon väri (2200 K).
Energialuokka A+.
Airam led Antique on saatavissa elokuussa 2015!
Airam led Antique; tunnelmallinen hiililankalamppu led-versiona.
Airam led Antique -lamppuja.
Airam Antique hehkulamput
Airam Antique on nostalginen, lämmin sisustuslamppu. Lamppujen hehkulanka on erityisen pitkä ja moneen kertaan kierretty ja muotoiltu, jonka ansiosta lampusta tulee pehmeä, tunnelmallinen valo.