Kysy, niin vastaamme

  • Palstalla voit esittää rakentamisaiheisia kysymyksiä, joihin alan ammattilaiset vastaavat.
  • Voit myös lukea jo esitettyjä kysymyksiä ja vastauksia.
  • Kysymyksiin vastataan pääsääntöisesti yhden arkivuorokauden kuluessa.
  • Palvelun suosion kasvun myötä olemme joutuneet rajaamaan vastausten määrän 10 kpl/vrk. Yksi kysymys / kysyjä / vrk.
  • Puutarha-aiheisia, kasveihin ja niiden hoitoon liittyviä kysymyksiä voit käydä lukemassa ja esittämässä Puutarha.netin Kysy, niin vastaamme -palstalla.
Huom. Ennen kuin teet kysymyksen, tarkista haun avulla, onko joku muu tehnyt jo vastaavan kysymyksen.

Kysy vastaamme palstan etusivulle
 

Hae

(36506)

Kysy uusi

sivu Rakennustekninen kysymys    kaavio  Rakennusoikeudellinen kysymys    kaavio2 Kodin sähkönkäytön säästövinkit

Näytä

 Kahden viimeisen viikon kysymykset    Suosituimmat kysymykset/vastaukset
Näytä Sisäpintarakenteet aihealue Edellinen | Seuraava

Seinälaatat

Sisäpintarakenteet

pvm: 2.6.2009 19:38:47  

Olen katsellut noita ns. "kivilaattoja" vai mitähän ne hienolta nimeltään on? Elikkäs noita mitä on nykyään joka paikassa, n. 40cmx20cm seinälaattoja joissa on pällekäin ja eritasoissa kiviä:) Pystyykös noita laittamaan puurunkoiselle seinälle, jonka päällä cyproc EK? vai pitääkö olla muurattu seinä tai jokin jämympi levy? Kun ovat melko raskaita, nii ettei ala tipahdella alas ajan saatossa?


Jäsennro: 132924
Kysymyksiä: 2 kpl



Seinälaatat

Sisäpintarakenteet

pvm: 2.6.2009 19:38:47  
... Laatoilla on asennusohje, jota pitää noudattaa. Kun runko on ......

Rakentaja.fi -palvelun jäsenenä voit lukea vastauksen kokonaan. Jäseneksi liittyminen on ilmaista, eikä sisällä kausimaksuja.

Palvelu edellyttää kirjautumista.

Kirjaudu sisään palveluun
Mikäli sinulla ei ole tunnusta ja salasanaa, saat ne liittymällä palvelun jäseneksi.
Jäsenyys oikeuttaa sinut Rakentaja.fi,Puutarha.net ja Omataloyhtio.fi jäsenpalveluihin





   
Rakentaja.fi / vastaajat Käyttäjä on mies


 
Lisää oma kommenttisi tähän kysymykseen/vastaukseen


Tarvitset Rakentaja.fi tunnukset voidaksesi lisätä kommentin



<<-- Takaisin edelliselle sivulle