Kysy, niin vastaamme

  • Palstalla voit esittää rakentamisaiheisia kysymyksiä, joihin alan ammattilaiset vastaavat.
  • Voit myös lukea jo esitettyjä kysymyksiä ja vastauksia.
  • Kysymyksiin vastataan pääsääntöisesti yhden arkivuorokauden kuluessa.
  • Palvelun suosion kasvun myötä olemme joutuneet rajaamaan vastausten määrän 10 kpl/vrk. Yksi kysymys / kysyjä / vrk.
  • Puutarha-aiheisia, kasveihin ja niiden hoitoon liittyviä kysymyksiä voit käydä lukemassa ja esittämässä Puutarha.netin Kysy, niin vastaamme -palstalla.
Huom. Ennen kuin teet kysymyksen, tarkista haun avulla, onko joku muu tehnyt jo vastaavan kysymyksen.

Kysy vastaamme palstan etusivulle
 

Hae

(36505)

Kysy uusi

sivu Rakennustekninen kysymys    kaavio  Rakennusoikeudellinen kysymys    kaavio2 Kodin sähkönkäytön säästövinkit

Näytä

 Kahden viimeisen viikon kysymykset    Suosituimmat kysymykset/vastaukset
Näytä Perustukset aihealue Edellinen | Seuraava

Anturaharkon asennus

Perustukset

pvm: 29.5.2007 08:00:25  
Olen aikeissa tehdä autotallin mitoilla 4,5x8 metriä. Olen suunnitellut anturan tekoa siihen käyttötarkoitukseen soveltuvasta LA-400 anturaharkosta. Kysyisinkin miten kyseinen harkko tiivistetyn maakerroksen päälle asennetaan ja kuinka harkko muurataan? Lisäksi kysyn, onko tarkoitus että harkon päällipuolella oleva syvennys täytetään/muurataan jollain ja jos on, niin millä?
Jäsennro: 135411
Kysymyksiä: 1 kpl



Anturaharkon asennus

Perustukset

pvm: 29.5.2007 08:00:25  
... Anturaharkot ladotaan tiivistetyn kiviain ......

Rakentaja.fi -palvelun jäsenenä voit lukea vastauksen kokonaan. Jäseneksi liittyminen on ilmaista, eikä sisällä kausimaksuja.

Palvelu edellyttää kirjautumista.

Kirjaudu sisään palveluun
Mikäli sinulla ei ole tunnusta ja salasanaa, saat ne liittymällä palvelun jäseneksi.
Jäsenyys oikeuttaa sinut Rakentaja.fi,Puutarha.net ja Omataloyhtio.fi jäsenpalveluihin





   
Rakentaja.fi / vastaajat Käyttäjä on mies


 
Lisää oma kommenttisi tähän kysymykseen/vastaukseen


Tarvitset Rakentaja.fi tunnukset voidaksesi lisätä kommentin



<<-- Takaisin edelliselle sivulle