Kysy, niin vastaamme

  • Palstalla voit esittää rakentamisaiheisia kysymyksiä, joihin alan ammattilaiset vastaavat.
  • Voit myös lukea jo esitettyjä kysymyksiä ja vastauksia.
  • Kysymyksiin vastataan pääsääntöisesti yhden arkivuorokauden kuluessa.
  • Palvelun suosion kasvun myötä olemme joutuneet rajaamaan vastausten määrän 10 kpl/vrk. Yksi kysymys / kysyjä / vrk.
  • Puutarha-aiheisia, kasveihin ja niiden hoitoon liittyviä kysymyksiä voit käydä lukemassa ja esittämässä Puutarha.netin Kysy, niin vastaamme -palstalla.
Huom. Ennen kuin teet kysymyksen, tarkista haun avulla, onko joku muu tehnyt jo vastaavan kysymyksen.

Kysy vastaamme palstan etusivulle
 

Hae

(36503)

Kysy uusi

sivu Rakennustekninen kysymys    kaavio  Rakennusoikeudellinen kysymys    kaavio2 Kodin sähkönkäytön säästövinkit

Näytä

 Kahden viimeisen viikon kysymykset    Suosituimmat kysymykset/vastaukset
Näytä Huvilat ja mökit aihealue Edellinen | Seuraava

Lattian tasaus

Huvilat ja mökit

pvm: 10.4.2007 08:36:17  
Laitan vanhaan hirsimökkiiin toisen kerroksen lattiaa, toinen pää lattiasta on laskenut noin 1,5-2cm, alustana MDF levy, kuinka tasataan lattia, lattian koko 2,7'x2,7 m ja lattia laskenut noin 1m2 valueelta. kiilaus ei onnistune, kuinka tasaus massa?
Jäsennro: 55934
Kysymyksiä: 4 kpl



Lattian tasaus

Huvilat ja mökit

pvm: 10.4.2007 08:36:17  
... Tuollaiseen painumaan pitää löytyä syy. Rakenteita kannattaa purkaa, jotta näet, ovatko runkotolpat ......

Rakentaja.fi -palvelun jäsenenä voit lukea vastauksen kokonaan. Jäseneksi liittyminen on ilmaista, eikä sisällä kausimaksuja.

Palvelu edellyttää kirjautumista.

Kirjaudu sisään palveluun
Mikäli sinulla ei ole tunnusta ja salasanaa, saat ne liittymällä palvelun jäseneksi.
Jäsenyys oikeuttaa sinut Rakentaja.fi,Puutarha.net ja Omataloyhtio.fi jäsenpalveluihin





   
Rakentaja.fi / vastaajat Käyttäjä on mies


 
Lisää oma kommenttisi tähän kysymykseen/vastaukseen


Tarvitset Rakentaja.fi tunnukset voidaksesi lisätä kommentin



<<-- Takaisin edelliselle sivulle