Keskustelupalsta  etusivu/aiheet  keskustelijat  oma profiili chat  blogi 


Keskustelupalstalla lukijamme voivat esittää omia mielipiteitään tai kysymyksiään toisilleen. Palsta on siis tarkoitettu puhtaasti jäsentemme älisiin keskusteluihin.
Katso myös: .

Osto- ja myynti-ilmoitukset kirjoitetaan pörssiin.

Valvojat:
OP  Pm  Betonitohtori  Rakentaja.fi/ylläpito 


 Rakentaminen & Remontointi - Sisäpinnat - Mitä suosittelette kattopinnoitukseski vanhahkoon kerrostalo as.

  [viestejä: 13kpl, [kt] sivu: |<  << 1,2  >|]
Kilppa Käyttäjä on mies  1984
Viestejä: 7 kpl
Lähetä viesti
sunnuntai, 10. lokakuuta 2010 - klo 12. 19 (yli 2 vuotta sitten)

Kiitoksia. Ei kait tuo auta kuin odottaa maanantaihin ja soittaa isännöitsijälle. Voiko raudoitukset olla niin epäedullisesti laitettu että se estäisi koolauksen laittamisen kokonaan?

 

HEUREKA Käyttäjä on mies  1942
Viestejä: 79 kpl
Lähetä viesti
sunnuntai, 10. lokakuuta 2010 - klo 21. 34 (yli 2 vuotta sitten)

Jos ei ole raudoituskuvaa saatavana,niin voisi kokeilla jotain hyvälaatuista tunnistinta. Sillä kun menee poikkisuunnassa ontelolaatat huoneen molemmista päistä, merkkaa raudan paikat ja ritsaa merkkauslangalla rautojen sijainnin, niin koolaksen jako sen mukaan.Suosittelen kyllä joka tapauksessa sopimaan asian isännöitsijän kanssa.

 

Kilppa Käyttäjä on mies  1984
Viestejä: 7 kpl
Lähetä viesti
maanantai, 11. lokakuuta 2010 - klo 11. 02 (yli 2 vuotta sitten)

Joo, eipä ollu taloyhtiöllä raudoituskuvia tallella. Tämmöisiä tunnistimia ilmeisesti saa rakennuskonevuokraamoista?

 

  [viestejä: 13kpl, [kt] sivu: |<  << 1,2  >|]
Tilaa muistutin tähän ketjuunTilaa muistutin Lähetä Tulosta Del.icio.us Facebook Twitter

<<-- Takaisin edelliselle sivulle

<<-- Keskustelupalstan etusivulle
Lisää uusi viesti tähän keskusteluun ->>